کاهش حجم تصاویر وبسایت به کمک ابزار قدرتمند squoosh.app
کاهش حجم تصاویر وبسایت

کاهش حجم تصاویر وبسایت به کمک ابزار قدرتمند squoosh.app

مشکل از آنجا شروع می‌شود که همه ما دوست داریم تصاویری واضح و با کیفیتی با ابعاد بزرگ در وبسایت قرار دهیم تا دیگر کاربران نیز از دیدن آنها لذت ببرند؛ اما نه به قیمت کاهش سرعت لود سایت. برای وبمسترها کاهش حجم تصاویر وبسایت امری ضروری است چرا که بالا بودن سرعت لود سایت یکی از فاکتورهای مهم سئو است و رنک بهتری به وبسایت آنها خواهد داد.

در بحث راهنمای افزایش سرعت سایت گفتیم که تصاویر در بسیاری از وبسایت‌ها نقش تعیین کننده ای دارند و بدون وجود آنها نمی‌توان مفهوم اصلی را بیان نمود. پس نیاز است که تصاویر ما در سایز و حجمی معقول در سایت قرار گیرند تا در کنار محتوای خوب وبسایت قدرت اجرای بالایی داشته باشند.

و همچنین گفتیم که در یک وبسایت فروشگاهی نباید کیفیت و جذابیت عکس‌ها را فدای حجم آن کرد زیرا بالا بودن کیفیت تصاویر نقش بسزایی در تصمیم‌گیری کاربران برای خرید از آن سایت را خواهد داشت و اعتماد مشتری به ما و محصول مورد خرید را افزایش خواهد داد.

مواقعی هم پیش آمده با وجود کاهش سایز و حجم تصویر شاهد کیفیت بسیار پایین عکس بوده‌ایم و به نتیجه دلخواه نرسیده‌ایم و همچنین زمان و دانش کافی برای انجاک کار بهینه سازی تصاویر را نداشته‌ایم. باید سعی کرد تصاویر یک وبسایت در عین با کیفیت بودن دارای حجمی کم باشند.

اگوریتم های بسیاری برای کاهش حجم تصاویر ایجاد شده‌اند و ما نیز در این مقاله از وبسایت سئوتم روش کار با یک وبسایت قدرتمند در زمینه کاهش حجم تصاویر وبسایت بدون افت کیفیت را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم. به کمک این آموزش می‌توانید تصاویر وبسایتتان را فشرده کنید و همزمان با حفط پهنای باند سایت، عملکرد آن را نیز بهبود ببخشید.

کاهش حجم تصاویر وبسایت

کاهش حجم عکس های سایت بصورت آنلاین

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

فضای ذخیره سازی یکی از عناصر محدود کننده در فرایند کار با فایل‌های دیجیتالی است. خصوصا اگر فضای ذخیره سازی فایل، روی سرورهای یک سایت قرار گرفته باشد. هزینه‌های ذخیره سازی و هزینه های انتقال فایل، کاربر را مجاب می کند که تا حد ممکن از فایل هایی با حجم کمتر استفاده کند. کاهش حجم تصاویر وبسایت، یک نیاز مبرم برای سایت است.

هر چه مدت زمان بیشتری صرف لود سایت شود کاربران بیشتری از وبسایت فراری خواهند شد. یادتان باشد که شما زمان بسیار کمی برای راضی کردن کاربر به ماندن در سایتتان دارید پس باید نهایت سعی‌تان را برای کسب رضایت کاربر و ارسال نتایج مثبت این امر به گوگل بکنید.

تا اینجای کار اشکال عمده‌ای مشاهده نمی‌شود. اما اگر بحث کیفیت به میان بیاید باید راه حل‌های دیگری نیز، غیر از استفاده از فایل های ذاتاً کم حجم را جستجو کرد. راه حلی که وجود دارد، کم کردن حجم فایل ها بدون افت کیفیت آنها است. با وجود نرم افزارها و سایت هایی که آنلاین حجم تصاویر را کاهش می دهند، انتخاب های گوناگونی پیش روی وبمستری است که قصد کاهش دادن حجم فایل های خود را دارد. اما یک گزینه‌ عالی برای کاهش حجم تصاویر وبسایت، در میان راه های کاهش حجم آنلاین تصاویر، سایت squoosh.app است.

کاهش حجم عکس به صورت آنلاین با squoosh.app

سایت squoosh.app برای کاهش حجم تصاویر وبسایت ، محیط کاربری ساده ای دارد و به سهولت می توان از آن استفاده کرد. سرعت بالا، دقت بالا، عدم افت فاحش کیفیت، عدم تغییر رنگ ها و رزولوشن و حفظ سطح درخشندگی از مزایای سایت squoosh.app در کاهش حجم تصاویر وبسایت است.

squoosh.app

آموزش کاهش حجم تصاویر سایت

آموزش کار با سرویس کاهش حجم تصاویر آنلاین squoosh.app

برای شروع کار به وبسایت squoosh.app بروید. صفحه اصلی این سایت کاهش حجم عکس ، هیچ منوی شلوغ و پر دردسری ندارد. ورودی ساده و آسانی جهت تصاویر شما در نظر گرفته شده است که از دو طریق جستجو در هارد و یا درگ اند دراپ می توانید ورود فایل را انجام دهید.

بعد از ورود تصویر و آپلود آن، تصویر به شما نمایش داده می شود. تصویر از وسط به دو قسمت با دو پنل تنظیمات تقسیم می شود که هر کدام به طور مستقل عمل می کنند و برای کاربر امکان مقایسه درجا را فراهم می کند.

پایین، در سمت چپ به طور پیش فرض مشخصات تصویر ورودی، یعنی قبل از تغییر، نمایش داده می شود (Original image). پایین، در سمت راست، منوی ادیت با چند گزینه باز می شود که کاربر می تواند، نوع و سطح تغییرات مد نظر خود را اعمال کند، کیفیت خروجی را آنلاین مشاهده کند، با کیفیت تصویر اصلی مقایسه کند و به صورت آنلاین مقدار حجم فایل نهایی را نیز مشاهده و مقایسه کند.

فرمت های مختلف تصاویری که در این سایت به عنوان خروجی می توان در نظر گرفت، در منوی کشویی هر دو پنل قابل مشاهده هستند. این فرمت ها در سایت ها کاربرد زیادی دارند:

 OptiPNG – MozJPEG – WebP – Browser PNG – Browser JPEG – Browser WebP

گزینه های انتخابی باز هم قابلیت تنظیم دلخواه در پارامترهای رنگ بندی، میزان روشنایی و ابعاد را دارند. کاربر می تواند بسته به شرایط تصویر از نظر رنگ بندی و روشنایی فایل ورودی، و نیازی که خواهان برآورده شدن آن در فایل خروجی است این پارامترها را تنظیم نماید.

در نهایت پس از انتخاب خروجی مورد نظر و اعمال تغییرات لازم از طریق کلید دانلود، مربع کوچک آبی رنگ، تصویر خروجی را دریافت کنید و در سایت خود استفاده کنید. در فرایند کاهش حجم تصاویر وبسایت، میزان حجم کاسته شده قابل توجه است، در حالی که کیفیت تصویر کاهش محسوسی ندارد.

برای کاهش حجم تصاویر وبسایت خود می توانید از این سایت خوب استفاده کنید و از مزایای آن لذت ببرید!

بهینه سازی آنلاین تصاویر سایت
بهینه سازی آنلاین تصاویر سایت

یادآور میشویم که برای افزایش سرعت سایت و بهینه ماندن سرعت لود سایت، همیشه بروز باشید و در کنار پاکسازی دیتابیس سایت، آپدیت PHP هاست را از یاد نبرید.

آموزش ویدیوئی بهینه سازی تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید