پاکسازی دیتابیس وردپرس به کمک افزونه قدرتمند Plugins Garbage Collector
پاکسازی دیتابیس وردپرس

پاکسازی دیتابیس وردپرس به کمک افزونه قدرتمند Plugins Garbage Collector

زیاده روی در نصب و حذف قالب و افزونه سبب ایجاد جداولی اکثرا خالی و بعضا حجیم در دیتابیس می‌شود که باعث افزایش حجم دیتابیس و در نتیجه کاهش سرعت سایت می‌شود. در مقاله آموزش افزایش سرعت سایت گفتیم که بهینه‌سازی پایگاه‌ داده وردپرس یا پاکسازی دیتابیس وردپرس بصورت دستی امری تخصصی است و گاها اشتباهات انجام گرفته در این زمینه با ریسک زیادی همراه است و می‌تواند صدماتی به سایت بزند. Plugins Garbage Collector

افزونه Plugins Garbage Collector برای پاکسازی اطلاعات ذخیره شده و بلااستفاده در دیتابیس ساخته شده و کار را برای شما عزیزان بسیار راحت نموده است.

این افزونه با اسکن پایگاه داده وبسایت شما، داده‌های باقیمانده از قالب ها و افزونه‌های حذف شده را برای شما به نمایش در میاورد و با انتخاب هر یک از آنها می توانید یک به یک آنها را حذف نمایید. از دیگر قابلیت های این افزونه امکان به نمایش در آوردن جداول پنهان وردپرس است.

از نکات مثبت افزونه این است که جداول پیش فرض وردپرس را در لیست نمایش نخواهد داد تا با پاکسازی آنها در روند عادی سایت اخلالی ایجاد ننماید.

نصب افزونه پاکسازی دیتابیس وردپرس

برای نصب افزونه Plugins Garbage Collector می‌توانید از قسمت افزونه های وردپرس گزینه افزودن را بزنید و در کادر جستجو نام افزونه را وارد نمایید تا با یافتن افزونه امکان نصب و فعالسازی آن در اختیار شما قرار گیرد.

همچنین میتوانید با کلیک روی لینک: دانلود افزونه Plugins Garbage Collector آن را از وبسایت wordpress.org دانلود نمایید و روی وبسایت وردپرسی خود نصب کنید.

"افزونه

آموزش افزونه Plugins Garbage Collector

کار با این افزونه پاکسازی دیتابیس وردپرس بسیار آسان است و پس از اسکن می‌توانید دیتاهای غیرقابل استفاده را همراه با نام افزونه موردنظر و سایز فایل اضافی به شما نشان دهد.

پس از نصب و فعالسازی افزونه به قسمت ابزارها >> Plugins Garbage Collector رفته و با انتخاب گزینه Search none-WP tables و زدن دکمه Scan Database سرچ را در کلیه جداول دیتابیس انجام دهید.

پاکسازی دیتابیس وردپرس Plugins Garbage Collector
دیتابیس سایت را با استفاده از افزونه قدرتمند Plugins Garbage Collector جارو کنید.

دیتاهایی که با رنگ قرمز مشخص شده‌اند مربوط به پلاگین‌های حذف شده هستند که حذف آنها در زمان بهینه سازی دیتابیس وردپرس هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

دیتاهای آبی رنگ جداولی هستند که افزونه‌هایی که در حال حاضر نصب هستند و غیرفعال می‌باشند ایجاد نموده اند. پاکسازی آنها می‌تواند تنظیمات افزونه را به حالت اول برگرداند و با فعال سازی افزونه دوباره آن را تنظیم نمایید.

دیتاهای سبز رنگ مربوط به افزونه‌های فعال سایت هستند. در اینمورد نیز پاکسازی آنها مشکلی ایجاد نمی‌کند و پس از حذف باید افزونه موردنظر را دوباره تنظیم کنید.

پس از انتخاب دیتاهای بلااستفاده با زدن دکمه Delete Tables میتوانید آنها را حذف نمایید.

توجه: پاکسازی و بهینه سازی دیتابیس امری برگشت ناپذیر است. لطفا قبل از انجام هر کاری از دیتابیس خود پشتیبان تهیه نمایید.

آموزش ویدیویی پاکسازی دیتابیس وردپرس بوسیله افزونه قدرتمند Plugins Garbage Collector

دیدگاهتان را بنویسید